چگونه یک شرکت ساخت تبلیغات تلویزیونی بازاریابی ۳۶۰ درجه انجام می دهد؟

شرکت ساخت تبلیغات تلویزیونی

 

شرکت ساخت تبلیغات تلویزیونی معولا برای دیجیتال مارکتینگ فقط از یک روش خاص یا فقط یک کانال خاص بازاریابی انجام نمی دهند ، شرکت ساخت تبلیغات تلویزیونی از ساخت تیزر تبلیغاتی و تولید بروشور و تهیه تولید محتوا و … برای ویرال کردن محتوا و برندسازی مشتریان استفاده می کنند … آیا برایتان پیش آمده که با روشن کردن تلویزیون، تبلیغی را ببینید که پیش از این در راه منزل تبلیغ آن برند را بر روی بیلبورد دیده باشید و با روشن کردن کامپیوتر شخصی و جستجو در صفحات اینترنت برای انجام کارهای روزانه در صفحات گوناگون مجدداً با تبلیغ همان برند مواجه شده باشید؟ هر جایی که بروید در فضای آنلاین و آفلاین با تبلیغات این برند مواجه می شوید. چنین موردی نمود واقعی یک کمپین ۳۶۰ درجه ( ۳۶۰ Marketing Campaign) است.

ایجاد تجربه d 360 درجه در مورد هم افزایی در پیام رسانی است. در کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی ۳۶۰ درجه تلاش می شود پیام تبلیغاتی برند از طریق بسترهای مختلف به دست مخاطبین هدف برسد، مهم نیست مشتریان کجا باشند از طریق تبلیغات پرینتی، تبلیغات در مغازه، تبلیغات دیجیتال و شبکه های اجتماعی ارتباط با برند را تجربه می کنند.

کمپین بازاریابی۳۶۰ درجه کل چرخه خرید را پوشش می دهد، از کشف محصول و برند تا خرید و تکرار خرید مشتری. در این روش بازاریابی تمام رسانه ها از جمله تلویزیون، موبایل، رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی به صورت یکپارچه و بر اساس استراتژی های برند مورد استفاده قرار می گیرند. برند در تمام نقاط دسترسی و ارتباطی مصرف کننده به نمایش در می آید.

یکی از مثال های موفق در اجرای کمپین تبلیغاتی ۳۶۰ درجه، برند کوکاکولا است که در سال ۲۰۱۳ به صورت گسترده اقدام به تبلیغات در بسترهای گوناگون کرد؛ حضور در رخدادها و ایونت های مرتبط، تبلیغات ویدئویی در تلویزیون و شبکه های اجتماعی، ایجاد نرم افزار در گوشی موبایل و برقراری مسابقه از طریق آن از جمله بسترهای مورد استفاده توسط این برند بود که به خوبی توانست مخاطبان هدف خود را به تعامل با برند ترغیب کند.

کمپین های بازاریابی ۳۶۰ درجه موفق، پیام اصلی که مخاطبان به آن علاقه مند هستند را در نظر می گیرند و بررسی می کنند و مخاطبان ترجیح می دهند این پیام را به چه شکل دریافت کنند، سپس تمام ارتباطات و استراتژی بر اساس برقراری ارتباط موثر با مخاطبان لحاظ می شود.

 

اهمیت داده در بازاریابی ۳۶۰ درجه

پیامی که به دقت طراحی شده باشد منجر به رضایت مشتری و وفاداری به برند میشود. استفاده از کلان داده (Big Data) می تواند بازاریابان را در شناسایی پیام مناسب یاری دهد. تحلیل گفتگوها در رسانه های اجتماعی، اتاق های گفتگو در سایت های مرتبط و سوالاتی که مخاطبان از برند دارند تنها تعدادی از روش های جمع آوری داده برای یافتن فرصت های پنهان است. مصرف کنندگان در مورد برند شما چه می گویند؟ به چه چیزهای دیگری علاقه مند هستند؟ وقتی وارد سایت تان می شوند چه کار می کنند؟

داده به شرکت ها قدرت میدهد تا به علاقه مندی های مشتریان واکنش درست نشان دهند. با استفاده از داده پیام های مناسب شناسایی می شوند و حتی در بسترها و رسانه های مختلف به شکلی مناسب طراحی می شوند، به این صورت کمپین ۳۶۰ درجه کارآمدتر اجرا می شود.

آیا کمپین ۳۶۰ درجه دایره کامل است؟

مثال جامع و کاملی از کمپین بازاریابی ۳۶۰ درجه وجود ندارد که مشخص کند چه مواردی باید در یک کمپین لحاظ شوند. اما با توجه به توضیحات و نمونه های اجرایی هرچه رسانه های مورد استفاده بیشتر باشد قاعدتا بازخورد بهتری نیز خواهد داشت.

مهمترین جنبه ی تبلیغات ۳۶۰ درجه آن است که کمپین های اجرایی آن در هر دو بستر آنلاین و آفلاین صورت می پذیرد. تبلیغات ۳۶۰ درجه تمامی بسترهای اطلاع رسانی ممکن را پوشش میدهد. همچنین عامل دیگر یکپارچگی و دسترسی بیشتر به مخاطبان است. در طراحی کمپین های بازاریابی ۳۶۰ درجه، پیام رسانی در تمام رسانه ها و به موازات هم صورت می پذیرد در نتیجه دسترسی به مخاطبان در سطح قابل قبولی خواهد بود و از آن جایی که کمپین به صورت کلی طراحی می شود، سازگاری و یکپارچگی طرح اجرایی نیز افزایش می یابد.

توسعه کمپین بازاریابی ۳۶۰ درجه

برای اجرای  بازاریابی ویروسی می توانید از روش تبلیغات ۳۶۰ درجه استفاده کنید. در ادامه برخی از بسترهای مهم و قابل استفاده در یک کمپین بازاریابی ۳۶۰ درجه معرفی شده اند :

 • شبکه های اجتماعی : یکی از مهمترین بسترهای قابل استفاده با بازخوردی بالا که تعامل مخاطبان با برند را افزایش می دهد. همچنین به دلیل امکان به اشتراک گذاری پیام ها روش خوبی برای بازاریابی توصیه ای است.
 • پست مستقیم : پست مستقیم خیلی وقت است که مورد استفاده قرار نمی گیرد، به همین دلیل ممکن است با توجه به استراتژی برند شما قابل استفاده باشد و حتی تجربه س خوبی را برای مخاطبانتان فراهم کند.
 • برنامه های گفتگو زنده در شبکه های اینترنتی : کنفرانس اینترنتی، اتاق های گفتگو در وبسایت های تخصصی و مواردی از این دست منجر به برقراری ارتباط مستقیم با مصرف کنندگان می شود که بازخورد بسیار خوبی دارد.
 • وبلاگ : ایجاد محتوای با کیفیت و ارزشمند بسیار مهم است و نشان می دهد که شما در حوزه کاری خود تخصص کافی را دارید. همچنین استفاده بازاریابی محتوایی سبب می شود به واکنش مخاطبان نسبت به موضوع مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.
 • نرم افزارها: نرم افزارهای تحت وب و نرم افزارهای موبایل هر دو روش های خوبی برای بهبود تجربه مشتریان و در تماس بودن همیشگی آنها با برند است. نرم افزارهای موبایل از آن جهت که در هر زمان و مکانی امکان دسترسی به مخاطبان را فراهم می کنند بسیار مفید هستند.
 • ایمیل : بازاریابی ایمیلی روش بسیار خوبی برای انتشار اخبار در مورد فروش یا رخدادهای مهم مانند تخفیف یا قرعه کشی است. همچنین در این روش می توانید مخاطبان را دسته بندی کنید و پیام هایی که توجه شان را جلب می کند را برایشان ارسال کنید.
 • ویدئو : بازاریابی ویدئویی یکی از موثرترین روش های تبلیغات است چرا که درصد به اشتراک گذاری آن بالا است، در زمانی کوتاه اطلاعات زیادی را انتقال می دهد و همچنین منجر به سرگرمی مخاطبان شده و اگر درست طراحی و ساخته شود توجه مخاطبان را به خود جلب می کند.
 • واسط کاربری موبایل : همانقدر که ظاهر و واسط کاربری سایت مهم است، طراحی و ظاهر سایت بر روی موبایل هم اهمیت دارد چراکه کاربران در عصر حاضر بیشتر از گوشی های موبایل خود استفاده می کنند.
 • کارکنان و اعضای شرکت : هیچکس یک کسب و کار را بهتر از اعضایی که به خوبی آموزش دیده باشند معرفی نمیکند. هیچ رسانه ای نمی تواند جایگزین تجربه ای شود که مشتریان در تعامل مستقیم با اعضای شرکت خواهند داشت.
 • تبلیغات پرینتی : تبلیغات پرینتی می تواند شامل بیلبورد، آگهی، پوستر و هر نوع تبلیغ دیگری باشد. در این موارد هم یکپارچگی و پیام مناسب را مد نظر قرار دهید.
 • تبلیغات در رسانه های جمعی : رسانه های جمعی از نظر دسترسی به مخاطبان وضعیت بسیار خوبی دارد و تبلیغات در آن بازخورد مناسبی خواهد داشت.

این لیست، فهرست تکمیل شده کمپین بازاریابی ۳۶۰ درجه نیست، بنابر اهداف، بودجه، استراتژی بازاریابی و نوعی پیامی که می خواهید به مخاطبان خود برسانید ممکن است مواردی به این لیست اضافه یا از آن حذف شود.

منبع : بلاودمارکتینگ


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *