چگونه نرخ تعامل در اینستاگرام را بالا ببریم

نرخ تعامل (Engagement Rate) در اینستاگرام

درباره نرخ تعامل بسیار شنیده ایم ، نرخ تعامل به معنای اینکه افرادی که وارد سایت شده اند چقدر در سایت مانده اند و نعامل برقرار کرده اند ، اینستاگرام نیز از این ماجرا دور نیست نرخ تعامل در اینستاگرام  نیز بسیار مهم است ، اینستاگرام به عنوان یک سوشال مدیای قوی باید نرخ تعامل در اینستاگرام را بالا ببریم . تعامل مخاطبان در هر پلتفرمی از شبکه های اجتماعی با یکدیگر متفاوت است. در اینستاگرام، کاربران می توانند یک تصویر را لایک کنند و یا زیر آن کامنت بگذارند. به این اقدامات Engagement یا مشارکت و تعامل کاربران گفته می شود. نرخ تعامل یکی از معیار های تحلیل صفحه در اینستاگرام است و به کمک آن متوجه خواهید شد چه میزان از دنبال کنندگان صفحه واقعی هستند و میزان مشارکت آنها چقدر است.

نرخ تعامل چیست؟

نرخ تعامل در واقع نسبت میان تعامل کنندگان یک پست به کل فالوور های صفحه است. تعامل کاربران در اینستاگرام را با توجه به نیاز و اهمیت تجاری مورد نظر خود می توانید از دو راه جداگانه بسنجید: یکی با تمرکز بر روی تعداد لایک ها و دیگری با بررسی تعداد کامنت ها. اما به طور کلی تمامی تعاملاتی که کاربران در زیر یک پست دارند، engagement نامیده می شود.در اینستاگرام حاکی از آن است که میانگین نرخ تعامل چیزی در حدود ۳% الی ۴% است. این رقم با توجه به ماهیت تصویری پست ها در اینستاگرام، بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر است.

به عبارت دیگر در یک صفحه با ۱۰۰ دنبال کننده (followers)، به طور متوسط ۳ فعالیت در هر پست، (لایک یا کامنت) صورت می پذیرد. برای مثال برای بدست آوردن ۱۰۰ لایک یا کامنت برای یک پست، تقریبا به ۳۳۳۳ فالوور نیاز داریم. برخی از صفحات اینستاگرام، دارای فالوور های غیر واقعی هستند یا محتوای جذابی تولید نمی کنند، از طریق محاسبه Engagement Rate می توانید متوجه شوید که چرا تعداد لایک ها و کامنت های یک صفحه با چندین هزار عضو اینقدر پایین است.

چگونه میزان تعامل در اینستاگرام را افزایش دهیم؟

برای آن که کاربران بیشتری با صفحه اینستاگرام شما تعامل داشته باشند و پست‌های شما بیشتر دیده شود، رعایت نکات زیر به شما کمک می‌کند تا لایک و کامنت بیشتری بگیرید.

همچنین بخوانید : کدام شبکه های اجتماعی محبوب ترند .

از هشتگ ها به درستی استفاده کنید

تجربه نشان داده است که پست‌هایی با حداقل یک هشتگ، بیشتر مورد استقبال و تعامل کاربران قرار می‌گیرند تا پست‌هایی که بدون Hashtag درج می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید لایک بیشتری در اینستاگرام جمع کنید، هشتگ راه درستی برای شروع کار است. با استفاده از هشتگ ها می‌توانید مخاطبان جدیدی پیدا کنید و افراد زیادی در جستجوهای خود شما را کشف خواهند کرد.

عنوان خوب به همراه لینک داشته باشید

برای پست‌های خود Caption خوب بنویسید تا دنبال کنندگان بیشتری جذب کنید. اگر می‌خواهید کاربران بعد از مشاهده پست شما کاری مثل خرید محصول و یا کسب اطلاعات بیشتر و … انجام دهند در کپشن پست‌های اینستاگرام خود آ لینک قرار دهید.

پست‌ها را در زمان مناسب منتشر کنید

انتشار پست‌ها در زمان‌های پیک بازدید، به شما کمک می‌کنید تا لایک و کامنت های بیشتری بگیرید و تعداد بیشتری از افراد آن را ببینند.


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *