چگونه تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام داشته باشیم

تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام

 

تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام

بنابر اعلام دیجیتال مارکتینگ ، از جمله انتظارات بدیهی تمام کسب وکارها از تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام، بهتر دیده شدن، جذب مخاطبان هدف و دریافت سرنخ های تجاری است.

با نفوذ تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام در میان کاربران ایرانی فرصت های باور نکردنی برای کسب وکارها فراهم آمد که بتوانند ورد آوردببا مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند. اما همچنان که برندها و کسب وکارهای مختلف به این شبکه وارد می شوند، فید رقابتی تر و ایستادگی سخت تر شده است. استراتژی قوی بازاریابی و بکارگیری هوشمندانه از روش های متنوع تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام صاحبان برخی از برندها را بر سایرین برتری داده است.

دغدغه تمام کسب وکارها دسترسی به گروه مورد هدف، جذب و تبدیل کردن این گروه به مشتری است. خوشبختانه با پروموشن تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام این دغدغه کاملا رفع شده است و سایر شیوه های تبلیغاتی که اجرا و نتایج کمپین ها را در هاله ای از اما و اگرها می برد، از بین رفته است.

بخوانید: ۵ روش موثر تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام چیست؟

فیس بوک به عنوان کمپانی مادر تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام ، سیستم تبلیغاتی را برای کسب وکارها فراهم کرده است که از طریق دسترسی به این داشبورد می توانند کمیپن های تبلیغاتی را اجرا و مدیریت کنند. استفاده از اطلاعات طبقه بندی شده کاربران تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام و انتخاب تارگت صحیح برای اجرای کمیپن های تبلیغاتی، امتیاز بی نظیری را به کسب وکارها داده است.

در این شیوه، کاربران براساس ویژگی هایی مختلفی که در ادامه آمده است، قابل انتخاب هستند:

موقعیت جغرافیایی
سن و جنسیت
زبان
جمعیت شناسی( وضعیت تاهل، شغل، تحصیلات، مالی و….)
علایق و رفتارها
ارتباطات
از سویی دیگر انتخاب دقیق تارگت براساس هدف گذاری آن کمپین قابل انتخاب است. اساسا پنج تارگت( تعداد کسانی که یک عکس یا یک فیلم تبلیغاتی را بین پست های خود می بینند ( Reach )، رافیک (هزینه برای هر کلیک به وب سایت یا به اپ استور، نصب اپلیکیشن، میزان لایک یا کامنت روی پست ها و نمایش ویدیو بصورت کامل) در اسپانسر اینستاگرام قابل انتخاب است.

پس از ایجاد کمیپن تبلیغاتی، کاربران مورد هدف بدون آنکه صفحه شما را فالوو کرده باشند، پیام و تبلیغات شما را در صفحه home یا استوری خود می بینند.

بخوانید: چگونه صفحه اینستاگرام موفق داشته باشیم

آیا تبلیغات اسپانسر اینستاگرام مناسب کسب وکار من است؟

این نوع تبلیغات برای برندها و کسب وکارهای که به دنبال برندینگ، افزایش مشارکت و سود می باشند به مانند یک خیابان فریبنده، جلب توجه می کند . چنانچه هدف شما از تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام افزایش یک شبه فالوور است، این روش مناسب شما نیست اما اگر به دنبال ارتباطی سریع و دقیق با گروه مخاطبان هدف هستید، اسپانسر اینستاگرام قطعا رضایت شما را جلب می کند.

اخیرا در یک بررسی توسط اینستاگرام متوجه شده اند که ۶۰ درصد از کاربران تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام درباره محصولات و خدمات در اینستاگرام اگاهی می یابند و ۷۵ درصد از آنها کارهایی مانند بازدید از سایت ها، جست وجو و یا پیشنهاد یک محصول به یک دوست را پس از دیدن پست اینستاگرام، انجام می دهند. اما در این میان ارتباط با کاربرانی که دقیقا آن محصول و خدمات را می خواهند و احتمالا در آینده به آن نیاز پیدا می کنند، امریست که پیش از راه اندازی سیستم اسپانسر اینستاگرام غیرممکن بود.

بنابراین اسپانسر تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام برای کسب وکارهایی که پلن جذب مشتری در میان مدت و دراز مدت دارند در حکم یک “باید” تبلیغاتی است. از طرفی دیگر انتشار سایر محتواهای تبلیغاتی با اهدافی نظیر افزایش نرخ مشارکت، گفتگو و مشاهده در فضای اینستاگرام از طریق تبلیغات اسپانسر اینستاگرام به دقت قابل انجام است.

چطور می توانم اسپانسر اینستاگرام را سفارش دهم؟

اگر صفحه اینستاگرام شما در حالت بیزنس باشد احتمالا دکمه آبی رنگ promote در پایین هر پست را دیده اید. با کلیک بر این دکمه باید مراحل ایجاد یک کمیپن اسپانسر اینستاگرام را طی کنید. اما مشکل اصلی کاربران ایرانی، عدم اجازه اینستاگرام به دلیل تحریم است!

در این حالت به دلیل عدم امکان انتخاب گروه هدف ایرانی، واریز هزینه و استفاده از داشبورد فیس بوک بسیاری از کسب وکارها را در استفاده از اسپانسر اینستاگرام ناتوان ساخته است.

وی دیجی مارکتینگ برای رفع این مسئله با در اختیار داشتن دیتابیسی قوی و استفاده از برخی امکانات داشبورد فیس بوک می توانند علاوه بر انتخاب دقیق مخاطبان ایرانی مورد هدف و تعیین تارگت مناسب برای هر کمپین، خدمات مشاوره، اجرا، مدیریت و تحلیل و ارزیابی کمپین های تبلیغاتی اسپانسر اینستاگرام را ارائه می دهد.

وی دیجی مارکتینگ پارتنر رسمی گوگل و مجری تبلیغات در اینستاگرام با هدف مشاوره در زمینه های تبلیغات هوشمندانه در اینستاگرام، سئو و تبلیغات در گوگل به تجارت های الکترونیک و سنتی به وجود آمده است.

منبع: بازدید


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *