چگونه بازاریابی ویدیویی به رشد کسب‌وکارتان کمک خواهد کرد؟

 

هم زمان با پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن زیرساخت‌های اینترنت، امکان دسترسی کاربران به رسانه‌های با حجم بالا و کیفیت مناسب امکان‌پذیر شده است. ویدیو یکی از این رسانه‌ها است که میزان کیفیت آن با این زیرساخت ارتباط مستقیم داشت. امروزه کاربران به سادگی به تماشای فیلم‌های آنلاین می‌نشینند، تماس تصویری برقرار می‌کنند و ویدیوهای با کیفیت می‌بینند.

همین کافی بود تا توجه کسب‌وکارها به این موضوع جلب شود و ویدیوها یک جایگاه اساسی را در برنامه بازاریابی شرکت‌ها داشته باشند و هرسال نیز سهم بیشتری از بودجه تبلیغاتی برای ساخت و انتشار ویدیو اختصاص یابد. حتی برخی از کسب‌وکارها معتقد هستند که نرخ بازگشت سرمایه (ROI) آنها وابستگی زیادی به کیفیت ویدیوهای تبلیغاتی‌شان داشته است.

۸۲ درصد از کسب‌وکارها بازاریابی ویدیویی را بخش مهمی از استراتژی خود می‌دانند.

ویدیوها یکی از ابزارهای دیجیتال است که سودآوری زیاد را به همراه دارد. در ادامه به چند دلیل که می‌تواند ارزش بازاریابی ویدیویی را مشخص کند خواهیم پرداخت.

 

ویدیو نرخ تبدیل و میزان فروش شما را افزایش خواهد داد

اولین نکته مهم این است که ویدیو می‌تواند برای شما پول ساز باشد. اضافه کردن ویدیو به صفحه‌فرود می‌تواند تا ۸۰ درصد نرخ تبدیل را افزایش دهد.

همچنین ویدیو‌ها می‌توانند به طور مستقیم در میزان فروش شما تاثیر‌گذار باشند. یک تحقیق ثابت کرد که ۷۴ درصد از کاربران وقتی ویدیویی در مورد ویژگی‌های محصول را تماشا می‌کنند تمایل بیشتری را برای خرید نشان داده‌اند. بنابراین شروع به ساخت ویدیوهای هیجان انگیز برای محصولات فروشگاه خود کنید.

باتوجه به اینکه اطلاعات در حال انتقال به صورت بصری است و این به درک بهتر کمک می‌کند، ویدیو برای هر کسب‌وکاری می‌تواند پول بسازد. حتی در نظر گرفتن تصاویر متحرک نیز بسیار کمک خواهد کرد.

 

ویدیو از نرخ بازگشت سرمایه بالا خبر می‌دهد

حتما خوشحال خواهید شد که بدانید هزینه‌های تهیه و انتشار ویدیو به سادگی به بودجه شما برمی‌گردد و با خود سود هم به ارمغان می‌آورد.
البته همینطور که گفتیم این موضوع ارتباط مستقیم با کیفیت ساخت ویدیو دارد، اما امروز ابزارهای آنلاین ویرایش ویدیو به رایگان در دسترس هستند و حتی گوشی‌های هوشمند امروزی بسیار مجهز هستند و به سادگی می‌توانید یک ویدیو مناسب و معقول را تهیه کنید.

توجه داشته باشید بخش مهمی از تهیه یک ویدیو در مورد محصولات مربوط به توضیحات ارایه شده در آن است. بنابراین توضیحات کافی و مناسب در کنار کیفیت فیلم برداری می‌تواند به رشد درآمد شما حاصل از بازاریابی ویدیویی کمک کند.

 

ویدیو اعتماد را ایجاد می‌کند

اعتماد گام اول در یک معامله است و ایجاد اعتماد باید یک هدف باشد. درواقع کلیت بازاریابی محتوا بر پایه‌ی اعتماد و در نتیجه روابط بلند مدت شکل می‌گیرد. کسب‌وکار شما باید با ارایه اطلاعات جالب و مفید به مردم این اعتماد را شکل بدهد.

برخی کاربران از ترس فریب خوردن، هنوز در مورد خرید محصولات و خدمات به شکل آنلاین شک دارند. اما بازاریابی ویدیو می‌تواند با مشتریان شما گفتگو و نظر آنها را جلب کند. شاید باور نکنید اما برخی کاربران دنبال بهانه‌ی برای حس اعتماد هستند که خرید خود را کامل کنند.

گوگل ویدیو‌ را دوست دارد

ویدیوهای معرفی محصولات و خدمات، روی زمان فعالیت کاربران در وب‌سایت شما (Time on site) تاثیر مثبت می‌گذارند. همین افزایش زمان فعالیت در سایت، هم بر اعتماد موتورهای جستجو هم تاثیر مثبت می‌گذارد. همچنین گوگل به عنوان محبوب‌ترین موتورجستجو بخش مجزای را برای ویدیوها در نظر گرفته است و درواقع شانس‌های بیشتری را برای جذب ترافیک در اختیار خواهید داشت.

 

راحت‌تر می‌توانید مخاطبان دارای موبایل را جذب کنید:

در حال حاضر بیش از ۵۰٪ افرادی که با اینترنت سر و کار دارند، از طریق موبایل‌ها به وب‌گردی و جستجو می‌پردازند. بازدید از محتواهای نوشتاری و عکس‌دار بواسطه موبایل‌ها با کمی محدودیت همراه است و افراد ترجیح می‌دهند که محتوای مورد نظرشان را در قالب ویدیو تماشا کنند. از طرفی، ویدیوها به شما این امکان را می‌دهند که حجم بسیاری از محتوا را یک جا به مخاطب خود ارائه دهید.

 

ویدیو و افزایش تعاملات در شبکه‌‌های اجتماعی:

ویدیوهای شما باید آنقدر جذاب باشند که افراد حاضر به اشتراک‌گذاری آنها بشوند. از سوی دیگر، تبلیغات ویدیویی به شما این امکان را می‌دهد تا روی افزایش مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خود تمرکز کنید و دیگر دغدغه پیدا کردن مخاطبان اولیه شما از بین برود.

همچنین شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام و توییتر و .. امکانات ویژه‌ای را برای پخش زنده ویدیو یا اشتراک‌گذاری ویدیو فراهم کرده‌اند. شبکه‌های مخصوص اشتراک‌گذاری ویدیو مانند یوتیوب و vimeo هر روز از افزایش میزان ترافیک کاربران خبر می‌دهند.

نتیجه‌گیری:

تبلیغات و بازاریابی ویدیویی در حال تبدیل شدن به قدرت اول بازاریابی دیجیتال است و پذیرش آن محدود به یک منطقه خاص نیست بلکه در کل جهان در حال رشد است. ساخت ویدیوهای که طبق شناخت قبلی مشتریان صورت گرفته باشد، شانس موفقیت شما را در استراتژی کلی بازاریابی کسب‌وکارتان افزایش خواهد داد.

منبع : www.academy.anetwork.com


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *