چگونه این ۲۰ راهکار به بهبود رتبه الکسا شما کمک می کنند

بهبود رتبه الکسا

 

 

چگونه این ۲۰ راهکار به بهبود رتبه الکسا شما کمک می کنند

 

در این مقاله مجموعه‌ای از روش‌های آسان و کاربردی را برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید از آنها برای بهبودرتبه الکسای( Alexa )خود استفاده کنید. به جرات می‌توان گفت بسیاری از این روش‌ها حاصل آزمایش‌ها و تجربیات بسیار زیادی است و می‌توانند نتایج مثبتی را برای ارتقا و بهبود رتبه الکسا شما به همراه داشته باشند.

نکته مهم و قابل توجه در اینجا این است که برای ارتقا و بهبود رتبه الکسا برای طولانی مدت بهتر است که تمرکز خود را بر روی ارتقای کیفیت محتوا بگذارید. یادتان باشد محتوا همیشه پادشاه است. پس به جای اینکه برای افزایش مصنوعی رتبه در الکسا تلاش کنید تمام تمرکز خود را بر روی تولید محتوای ارزشمند بگذارید.

تولید محتوای سالم و دست اول و ارزشمند منجر به افزایش طبیعی ترافیک سایت شما می‌شود و یک راه عالی بهبود رتبه الکسا خواهد بود.

دوباره تاکید می‌کنم که علاوه بر اینکه از این روش‌ها استفاده می‌کنید اما به دنبال روش هایی برای تولید محتوای خوب برای رشد مخاطبان سایت خود باشید.

 

۱. نوار ابزار الکسا (Alexa toolbar) را نصب کنید

نصب نوار ابزار الکسا ( Alexa toolbar ) به عنوان اساسی‌ترین و نخستین قدم شما برای بهبود رتبه الکسا محسوب می‌شود. در اولین قدم نوار ابزار الکسا را نصب کنید و صفحه سایت خود را به عنوان صفحه خانگی ( Home Page ) در مرورگر قرار دهید.

۲. اشتراک الکسا را با توجه به ترافیک سایت خود خریداری کنید

همانطور که گفتیم نصب نوار ابزار الکسا به بهبود رتبه الکسا سایت شما کمک می‌کند. اما مشکل اینجاست که تمام بازدیدکنندگان از سایت شما که نوار ابزار الکسا را نصب نکرده‌اند و به عبارت دیگر خیلی از بازدیدکنندگان شما از طریق موبایل می‌آیند. الکسا برای ردیابی این دسته از بازدیدکنندگان سیستم هوشمند خودش را دارد اما خوب است که شما هم به الکسا برای پیگیری بیشتر بازدیدکنندگان تان کمک کنید. برای این منظور ویجت الکسا ( alexa rank widget) را در سایت خود قرار دهید. ویجت رتبه‌بندی الکسا مانند یک نوار ابزار الکسا که در سیستم بازدیدکننده شما نصب شده است عمل می‌کند و در واقع هرکلیکی که بازدیدکننده شما می‌زند الکسا برایتان به عنوان کلیکی می‌شمارد که نوار ابزار الکسا را نصب کرده است. اگر این ویجت کار نکرد بهتر است نزد الکسا آبونه شوید و ماهانه چند دلاری را هزینه کنید.

من چند روز پیش این کار را انجام دادم و روزانه چند کلیک از همین طریق شکار می‌کنم!

 

۳. دیگران را به نصب و استفاده از نوار ابزار الکسا تشویق و ترغیب کنید

دوستان، همکاران، بازدیدکنندگان، وبلاگ نویسان و هر فردی که باسایت شما سروکار دارد را به استفاده از نوار ابزار الکسا تشویق کنید و اطمینان حاصل کنید که می‌دانند چگونه این کار را انجام دهند و چگونه از خدمات الکسا بهره جویند.

۴. نوار ابزار را در همه سیستم‌هایتان چه در خانه و محل کار نصب کنید

در هرجایی از یک دفتر کار خصوصی گرفته تا شرکت محل فعالیت یا حتی منزلتان نوار ابزار الکسا را روی همه مرورگرها نصب کنید و سایت خود را به عنوان صفحه خانگی قرار بدهید.

۵. از دوستان خود بخواهید در صفحه الکسا سایت شما نظر بدهند

گرچه از تاثیر این کار به طور کامل اطمینان نداریم اما به احتمال زیاد این کار می‌تواند به شما در بهبود رتبه الکسا کمک کند. و بازبینی و رصد و نوشتن نکات خوب درباره سایت شما در الکسا شاید بتواند به بهبود رتبه الکسا کمک کند.

 

۶. درباره الکسا در سایت خود مطلب بنویسید

مدیران سایتها و بسیاری از بازدیدکنندگان علاقمند به شنیدن چیزهای مهم و کاربردی درباره بهبود رتبه الکسا وب سایت خود هستند. بنابراین با این کلیدواژه به سمت سایت شما روانه می‌شوند و علاوه بر اینکه یک ترافیک هدفمند برایتان ایجاد می‌شود (هدفمند از این جهت که تمام افرادی که در جست‌وجوی این کلمه به سایت شما وارد شده‌اند نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند! ) به‌تدریج در رتبه‌بندی الکسا نیز تاثیر خواهد گذاشت.

بخوانید: ۳ نکته مهم برای بهبود سئو!

۷. آدرس سایت خود را در انجمن گفت‌وگوهای مختلف(فروم ها) ثبت کنید

افرادی که در فروم‌های مختلف مشارکت می‌کنند اغلب وبمسترهایی(مدیران سایتهای دیگر که خودشان جست‌وجوگر مطالبند) هستند که نوار ابزار الکسا را نصب کرده‌اند. و اگر شما مقالات کاربردی و خوبی در سایت خود دارید بهتر است به ثبت نام در این انجمن‌ها اقدام کنید و بازخوردهای مناسبی از بازدیدکنندگان فروم‌ها بگیرید.

 

۸. درباره موضوعات مربوط به وبمسترها(مدیران سایتها) مطلب بنویسید

درباره موضوعات مربوط به دامین و سئو سایت و جست‌وجوگرها مطالب خوبی تهیه کنید و بدانید چون اینها موضوعات مورد توجه مدیران سایتها هستند پس کسانی که در جست‌وجوی این مطالب به سایت شما مراجعه می‌کنند نوار ابزار الکسا را نصب کرده‌اند و این برای ارتقا و بهبود رتبه الکسا به شما کمک می‌کند. همچنین می‌توانید این محتوای تولید شده را علاوه بر انتشار در شبکه‌های مجازی در فروم‌های تخصصی مورد توجه این وبمسترها نیز انتشار دهید.

۹. محتوای باکیفیت تر و مفید تر تولید کنید

ایده اصلی این است که شما تا می‌توانید بازدیدکننده حرفه‌ای که نوار ابزار الکسا نصب کرده باشد به سایت خود جذب کنید. پس محتوای کپی شده و تکراری و دست چندم نمیتواند این افراد حرفه‌ای راب ه سایت شما بیاورد. به فکر تولید بهترین محتوا باشید. در این زمینه به شما توصیه می کنیم مقاله ۴۰ بهترین توصیه ها و روش های تولید محتوا مبتنی بر سئو را که با ذکر مثال و عکس هم حتما مطالعه کنید.

 

۱۰. در سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی یا انجمن‌ها و فروم‌های آسیایی مطلب بگذارید

بسیاری از مدیران سایتها معتقدند که در شرق آسیا کاربران علاقه بسیار زیادی به استفاده از نوار ابزار الکسا دارند. و مشاهدات سایتهای برتر این منطقه از آسیا موید این مطلب است. خب پس این پیشنهاد ما به شما است که اگر وقت و زمان و انرژی کافی رادارید در این صفحات مطالب خوب بنویسید و مطمئن باشید بیشتر بازدیدکنندگان نوار ابزار الکسا را نصب دارند و به ارتقای رتبه الکسا شما کمک می‌کنند.

۱۱. یک بخش ابزار وب مسترها در سایت خود بسازید

این روش خوبی برای جذب مدیران سایتهایی است که اغلب از سایت شما بازدید می‌کنند. شما یک بخش برای دستیابی به ابزارهای مورد نیاز این وبمسترها فراهم کرده‌اید و شاید برای شروع قرار دادن ابزار SEOTools که بسیار مورد توجه سئوکاران هست خوب باشد.

بخوانید: شاخص های گوگل برای رتبه بندی چه هستند؟

۱۲. یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی درست کنید و لینک محتوای تولیدی خود را در آن بگذارید

با ثبت سایت تان در شبکه‌های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن سایت تان در این شبکه‌ها ترافیک سایتتان به شدت بالا خواهد رفت. برای این کار می‌توانید از معروفترین شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، گوگل پلاس، Squidoo، Digg، Hub Pages و Stumble Upon استفاده کنید. این کار تعداد زیادی بازدیدکننده را به سمت سایت شما روانه می‌کند و در بهبود رتبه الکسا شما موثر است.

۱۳. از کمپین‌های تبلیغاتی پرداخت برای هر کلیک استفاده کنید

خریدن تبلیغات PayperClick در موتورهای جست‌وجو مثل گوگل یا Exact Seek برای جذب ترافیک بیشتر واقعا مفید است. و این افزایش بازدید زمانی بهتر هم می‌شود که شما تبلیغاتی مربوط به وبمسترها داشته باشید.

۱۴. یک مقوله یا دسته با عنوان الکسا در سایت خود ایجاد کنید

وقتی یک بخش ویژه الکسا در سایت خود ایجاد کنید می‌توانید تمام مقالات و اخبار مربوط به الکسا را در آنجا انتشار دهید. این به عنوان منبعی برای مدیران وب سایتها و بازدیدکنندگان حرفه‌ای است که گاه و بی‌گاه به سایت شما مراجعه می‌کنند یا از موتورهای جست‌وجو به سایت شما می‌رسند.

 

۱۵. پربازدیدترین مطالب خود را مرتبا بهینه‌سازی کنید.

حتما شما هم تعدادی مطلب در سایت خود دارید که به طور مرتب و روزانه از موتورهای جست‌وجو بازدیدکننده دارند. بهتر است به سراغ این مطالب پربازدید بروید و مثلا یک ویجت یا ابزار یا گراف در انتهایش اضافه کنید یا مثلا به بخش الکسای سایت خود پیوندش دهید.

۱۶. در سایتها یا فروم‌های مختلف بنر یا لینک تبلیغاتی بخرید.

تبلیغاتی که مورد توجه مدیران سایتهای دیگر قرار می‌گیرد همه جا پخش کنید و آنها را تحریک کنید که از سایت شما بازدید کنند. این کار باعث ارتقای چشمگیر و بهبود رتبه الکسا شما می‌شود.

۱۷. افراد متخصص برای تولید محتوا استخدام کنید تا در سایت شما مطلب بارگزاری کنند.

این که به طور مرتب افرادی باشند که محتوای حرفه‌ای و باکیفیت تولید کنند و در سایت شما انتشار دهند باعث جلب نظر مدیران سایت‌های دیگر می‌شود و آنها را به سمت سایت شما می‌کشاند. می‌توانید از افراد حرفه‌ای برای محتوانویسی به شکل دورکاری هم استفاده کنید.

۱۸. سایت خود را صفحه خانگی رایانه‌های کافی نت‌ها قرار دهید.

با پرداخت پول از صاحبان کافی نتها بخواهید که نوار ابزار الکسا را در تمام سیستم هایشان نصب کنند و سپس سایت شما را به عنوان صفحه خانگی تمام رایانه‌های خود قرار دهند. قبول دارم که این کار ممکن است کمی سخت باشد و البته نتوان به کافی نت‌ها اعتماد کرد. ولی امتحان کردنش ضررر ندارد.

 

۱۹. از فیسبوک و مای اسپس و سایر شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده کنید.

استفاده از برخی شبکه‌های اجتماعی در ایران به دلیل مشکلات فیلترینگ واقعا سخت و انجام نشدنی است. اما موضوع مهم این است که شکا بتوانید با قرار دادن تصاویر زیبا و جذاب در صفحه خود سیل عظیمی از کاربران شبکه‌های مجازی را به سمت سایت خود بکشانید و سپس محتوای خوب و باکیفیت برای مطالعه به آنها عرضه کنید.

۲۰. از ادسنس استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از ادسنس نیز بهره برید و افرادی که تمایل دارند قالب سایتشان نیز با تم ادسنس باشد می توانند برای دانلود AdSense Theme اینجا کلیک کنند. البته توجه داشته باشید که استفاده از برخی سایتهای افزایش بازدید برای افراد تازه کار و سایتهای نوپا مفید است و شاید برای بهبود رتبه الکسا سایتهای با رتبه و رنک بالا چندان مفید نباشد.

 

منبع: بازده


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *