چگونه از تبلیغات کلیکی در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

 

چگونه از تبلیغات کلیکی در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

هنگامی که بحث جذب بازدید کننده جدید به میان می آید، بسیاری از شرکت ها هنوز به شدت به تبلیغات بنری و کلیکی متکی هستند تا سایر روش های دیجیتال مارکتینگ !

اما چرا؟

بهتر است بدانید که در انواع تبلیغات بنری و تبلیغات کلیکی متوسط نرخ کلیک (click-through) به ازای نمایش یک صفحه بسیار پایین است. در واقع، نرخ متوسط در تمام فرمت های آگهی بنری حدود ۰٫۰۵ درصد است.

علاوه بر این، نرم افزار های مسدود کننده تبلیغات همچنان محبوبیت بیشتری پیدا مکنند و قابلیت مشاهده و دیده شدن بنر های تبلیغاتی تحت تاثیر بلاک شدن آگهی ها قرار می گیرد.

اما مدل های حرفه ای تبلیغات بنری با هدفگیری مجدد جهت برگرداندن مخاطبان و مشتریان و بازدید مجدد کاربران میتواند یک استراتژی بسیار قدرتمند باشد، به شرطی که به تمام جزئیاتش توجه خاصی شود.

بازاریابی مجدد

بر اساس تحقیقات متعدد انجام شده توسط Criteo، بازاریابی مجدد (remarketing) می تواند فروش را ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش دهد. برای مثال، CheapoAir توانست با کمک بازاریابی مجدد، فروش خود را ۳۷ درصد افزایش دهد.

با این وجود، اگرچه بازاریابی مجدد میتواند یک کانال فوق العاده کارآمد باشد، اما بازدیدکنندگان جدید را برای شما به ارمغان نمی آورد.
پس چه کانال هایی می توانند بازدید کنندگان جدید را از وب سایت هایی که ما می خواهیم جذب کنند؟ چه کسی مایل است برای محصولات و خدمات شما هزینه ای پرداخت کند؟

 

اگر به گزینه های متعددی که به عنوان تکنیک های جدید بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ وجود دارد نگاه کنیم و نتایج تحقیقات را بررسی کنیم متوجه میشویم که بهترین راهکاری که وجود دارد رپورتاژ آگهی است.

رپورتاژ آگهی امروز علاوه بر اینکه موثر ترین تکنیک سئو SEO برای دستیابی به رتبه اول گوگل است، همچنین به عنوان یکی از بهترین روش ها برای تبلیغات، برندینگ و بازاریابی محتوا محسوب میشود.

بخوانید: چگونه برای کمپین تبلیغاتی ایده پیدا کنید!

تبلیغات کلیکی هدفمند می تواند به عنوان یک چتر تبلیغاتی وسیع شناخته شود که اجازه می دهد بخش های تبلیغاتی که شامل محتوای مربوط می شوند را در میان متن اخبار سایت های متعددی نمایش داده شود.

بر خلاف تبلیغات کلیکی، رپورتاژ آگهی میتواند به یک دسته مخاطبان خاص دسترسی پیدا کند. (در آن سایتهایی که خودتان انتخابشان کرده اید).

 

البته نحوه تولید محتوای رپورتاژ نیر بسیار مهم است و نیازمند برنامه ریزی و استراتژی برای بازاریابی محتواست. درواقع زمانی که برای خلاقانه و اورجینال بودن مقاله خود تلاش میکنید ، می توانید انعطاف پذیری زیادی نیز داشته باشید. اما اگر از همان بخش مقدمه رپورتاژ مستقیما محصولی را معرفی کند، بعید است که کسی از وب سایت شما بازدید کند یا مهمتر اینکه نام تجاری شما را به عنوان یک برند معتبر و قابل اعتماد به حساب آورد.

تبلیغات کلیکی

گاهی مسائل کمی پیچیده می شوند!

در تبلیغات کلیکی، اغلب شما نمی توانید بنر های تبلیغاتی خود را در یک فهرستی از وب سایتی که خودتان انتخاب کرده اید قرار دهید زیرا شما باید از طریق یک پلتفرم تبلیغاتی این کار را انجام دهید.

اگر شما پلتفرم تبلیغات کلیکی را در گوگل سرچ کنید، تعداد زیادی از گزینه های مختلف را مشاهده خواهید کرد. پس تنها کاری که باید انجام دهید این است که یکی را انتخاب کنید و بعد آگهی تان در وبسایت منتخب خواهد درخشید، درست است؟

کاملاً اشتباه است!

 

مشکل انواع شبکه تبلیغات کلیکی این است که هیچ یک از آنها به شما نمی گوید که با کدام سایت ها همکاری می کنند. و برای کسب اطلاعات بیشتر، باید با بخش فروش شان تماس بگیرید!

خوشبختانه، یک راه حل عالی برای شما وجود دارد و دیگر لازم نیست از طریق یک فرایند مخرب با هر پلتفرمی تماس بگیرید.

بخوانید: همه چیز درباره PPC

برای نمایش تبلیغات، پلتفرم های تبلیغاتی، کد شان را در وب سایت های ناشر قرار می دهند. شما می توانید این کد را ردیابی کنید تا ببینید کدام سایت به یک پلتفرم تبلیغاتی خاص متصل است(ارتباط دارد).

یک وبسایت به نام trend.builtwith.com وجود دارد که کد های وب سایت های دیگر را در پایگاه داده اش می خواند و به شما لیستی از سایت هایی که بخشی از یک پلتفرم تبلیغات کلیکی خاص هستند را نشان می دهد.

 

مطمئنا BuiltWith نمیتواند تمام وب سایت ها را بخزد، اما آنچه که آنها در اختیار شما قرار می دهند قطعا چیزی است که به آن نیاز دارید.

درواقع تبلیغات کلیکی یک گزینه عالی برای محصولات مصرفی انبوه است؛ زمانی که دستیابی به مخاطبان گسترده تر نسبت به هدف گیری یک گروه کوچک از کاربران، اهمیت بیشتری دارند.

اما هنگامی که بحث بازاریابی B2B به میان می آید، تبلیغات کلیکی ممکن است به طور کامل بی اهمیت باشد، زیرا اغلب وبسایت هایی که با پلتفرم های تبلیغات کلیکی مرتبط هستند، منابع رسانه ای معتبری نیستند.

بنابراین تنها گزینه در این حالت، کمپین رپورتاژ آگهی در سایت های پربازدید است که اغلب تعداد سایت گسترده ای را شامل نمی شود، اما می توانند مشتری های مورد نظر را جذب کنند.

بر این اساس، شما باید وب سایت هایی که می خواهید برای رپورتاژ آگهی خود استفاده کنید، دست چین کنید.(با دقت انتخاب کنید.)

نحوه انتخاب سایت های مناسب برای رپورتاژ

کم چالش ترین راه برای پیدا کردن سایت هایی که با نیازهای شما منطبق باشند، مشاوره با متخصصان شرکت ویرلن است که با تمامی خبرگزاری ها و سایت های خبری پربازدید و معتبر برای رپورتاژ آگهی همکاری دارد و با شناختی که نسبت به مخاطبان این سایت ها دارد و اطلاعاتی که نسبت به برند شما بدست می آورد میتواند بهترین سایت ها و بهترین استراتژی رپورتاژ آگهی را در اختیار شما قرار دهد

همچنین بررسی سایت هایی که از طریق رپورتاژ به سایت رقبای شما بک لینک داده اند میتواند موثر باشد. برای اینکار چند ابزار وجود دارد که به شما در این زمینه کمک می کند، مانند MOZ، Ahrefs و Majestic.

پس از پیدا کردن سایت هایی که به دنبال شان بودید، با استفاده از ابزارهایی مانند SEMrush یا SpyFu ، بررسی کنید که آیا این سایت ها از نتایج جستجو، ، ترافیک ارگانیکی کسب می کنند یا خیر. این چیزی است که باید هنگام تحقیق در نظر داشته باشید که چنین ترافیکی را رقبایتان هم بدست می آورند یا خیر.

در صورتی که آن سایت ترافیک ارگانیک قابل توجهی را از نتایج جستجو دریافت میکند و درواقع وضعیت سئوی خوبی دارد و همچنین یک مرجع خبری معتبر است و سایتهای زیادی مطالبش را بازنشر میکنند، به این معنی است که ترافیک قابل توجهی را سایر سایت ها دریافت میکند، در این صورت آنچه را که به دنبالش بوده اید را پیدا کردید.

در نظر داشته باشید که راهی مناسب پیدا کنید تا اطلاعات تماس مخاطبان جدید را دریافت کرده، دوباره به آنها دسترسی پیدا کنید و از آنها بخواهید که محصولات یا خدمات شما را امتحان کنند.

تبلیغات بنری و کلیکی

تبلیغات بنری و کلیکی مزایا و معایبی دارد. از یک طرف، آنها انعطاف پذیر بوده و به شما این امکان را می دهند تا بازدید کنندگانی را که ممکن است از دست داده بودید، بازگردانید. چندین راه برای شخصی سازی کمپین های بازاریابی مجدد با گزینه هایی برای نمایش تنها محصولات و خدماتی خاص وجود دارد. محصولاتی که کاربر قبلا در سایت شما مشاهده کرده است.

با این وجود، بازاریابی مجدد، برای شما کاربران جدیدی را به ارمغان نخواهد آورد.

اگر هدف شما جذب ترافیک بیشتر و کاربران جدید است و همچنین برندینگ از طریق بازاریابی محتوا جزو برنامه های شماست و اگر میخواهید در سئو سایت به موفیت دست پیدا کنید و برای رسیدن به رتبه اول نتایج گوگل در کلمات موردنظرتان در تلاش هستید، به کمک کمپین های ویرلن در وب سایت های پربازدید و معتبر رپورتاژ منتشر کنید و البته تبلیغات در گوگل هم میتواند برای شما بسیار موثر باشد.

منبع: ویرلن


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *