راه اندازی کمپین تبلیغات اینترنتی چگونه امکان پذیر است؟

راه اندازی کمپین تبلیغات

راه اندازی کمپین تبلیغات

 

راه اندازی کمپین تبلیغات اینترنتی چگونه امکان پذیر است؟

همانطور که در مقالات ابتدایی سایت توضیحاتی در رابطه با بازاریابی اینترنتی ارائه شد، اهمیت اینترنت به عنوان بستری پرکاربرد به جهت توسعه و گسترش برند و افزایش فروش برای ما مشخص گردید. هم اکنون در این بخش قصد داریم تا به یکی از مهمترین روش های بازاریابی اینترنتی که به وسیله آن می توانیم باعث جذب بازدیدکننده به سمت برندمان شویم و در انتها آنها را به خریدار تبدیل کنیم اشاره ای داشته باشیم.
راه اندازی کمپین تبلیغات

به طور خلاصه، به مجموعه فعالیت هایی اینترنتی گفته می شود که بوسیله آن می توانیم برند خود را در جامعه هدف معرفی نموده و در انتها افزایش فروش و درآمد را برای برند خود به همراه داشته باشیم.
برنامه ریزی هماهنگ و منسجم در شاخه های مختلف اینترنت به همراه اجرای روند کامل آن در زمانبندی های معین، مجموعه فعالیت هایی هستند که یک کمپین تبلیغاتی اینترنتی را شامل می شوند
راه اندازی کمپین تبلیغات اینترنتی
برای طراحی و راه اندازی کمپین تبلیغات موفق در اینترنت، می بایست به نکات کلیدی که در زیر به آنها اشاره خواهیم داشت توجه ویژه ای داشته باشید.

۱- هدف راه اندازی کمپین

قبل از هر چیزی باید به این نکته توجه داشته باشید که هدف از راه اندازی کمپین تبلیغات در فضای اینترنت چیست؟ نکته ای که در بسیاری از مواقع به آن توجه ای صورت نمی گیرد و در انتها شاهد شکست کمپین خود خواهید بود. باید سعی کنید که هدف خود را بصورت دقیق و واضح مشخص نمایید تا در مرحله بعد، نقشه کمپین را بر اساس آن طراحی نمایید.

بخوانید: اولین مرحله طراحی یک کمپین موفق

* به عنوان مثال باید مشخص نمایید که هدف شما از راه اندازی کمپین تبلیغات ، ایجاد آگاهی از برند است یا آموزش مشتریان؟ ایجاد حس اعتماد سازی است یا برقراری بیشتر رابطه با کاربران؟
پس باید در نظر داشته باشید که اولین مرحله و مهمترین قسمت برای شروع یک کمپین موفق، مشخص نمودن اهداف آن کمپین می باشد که با معین نمودن آن، بودجه مورد نظر به جهت سرمایه گذاری، فرمت محتوای تولیدی، مخاطبان آن هدف و رسانه های مورد نظر به جهت راه اندازی کمپین تبلیغات برایتان مشخص می گردد.

۲- شناسایی مخاطب هدف

بعد از مشخص شدن هدف یک کمپین، شناسایی شخصیت بازدیدکنندگانی که به عنوان مخاطب بازار هدف، با کمپین در ارتباط خواهند بود، مرحله بعدی است که بسیار حائز اهمیت می باشد. برای آنکه بتوانید محتوای ارزشمندی را برای مخاطبان بازار هدف خود تولید نمایید، می بایست شناخت دقیقی از آنها داشته باشید و بدانید دقیقاً برای چه اشخاصی محتوا را تولید خواهید کرد. به عنوان مثال، لحن و ادبیات محتوایی که برای جوانان و نوجوانان تولید می شود در مقایسه با محتوایی که برای افراد مسن تولید می شود تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت.

بخوانید: چگونه استراتژی کمپین دیجیتال بنویسیم؟

* قبل از شروع تولید محتوا، باید مشخص نمایید که مخاطبان شما دارای چه رنج سنی می باشند؟ چه تحصیلاتی دارند؟ سطح درآمدشان چگونه است؟ چه نیازهایی دارند؟ سرگرمی آنها چیست؟ نیازهای خود را چگونه برطرف می کنند؟ خدمات و محصولات شما کدام نیاز آنها را برآورده خواهد ساخت؟
در صورتیکه بتوانید به نمونه سوال های فوق پاسخی شفاف ارائه دهید، می توانید پرسونای مخاطب هدف خود را شناسایی کنید و از اطلاعات بدست آمده در طراحی و راه اندازی کمپین تبلیغات خود استفاده کنید و محتوایی اثربخش تولید نمایید.

۳- تعریف شاخص های عملکرد

جهت سنجش دقیق عملکردتان می بایست معیارهای مشخصی را برای خود طراحی نمایید. به خاطر داشته باشید، تا هنگامیکه نتوانید عملکرد خود را ارزیابی کنید، نتیجه مناسبی کسب نخواهید کرد. در این راستا KPI ها (شاخص های کلیدی عملکرد – key Performance Indicators)، به عنوان مهمترین فاکتور هر کمپین، نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند. در این مرحله می توانید با توجه به نیاز خود، شاخص های منحصر بفرد و کلیدی را در نظر بگیرید که در لیست زیر به نمونه هایی از آن اشاره خواهیم داشت.

بخوانید: چگونه برای کمپین دیجیتال برنامه ریزی کنیم؟

تعداد بازدید از صفحه
تعداد ورودی از وب سایت های دیگر (Refferal)
تعداد ورودی از شبکه های اجتماعی (Social Visitors)
مدت زمانی که کاربران مشغول دیدن محتوا می مانند (Time On Page)
نرخ پرس از صفحه (Bounce Rate)
تعداد ورودی از موتورهای جستجو (Search Traffic)
کلمات کلیدی که به واسطه آن در صفحات گوگل ایندکس شده اید (Keywords)
و غیره

۴- محتوای سبز و دست اول تولید کنید

محتوای سبز، محتوایی است که به زمان محدود نمی شود و مطالب ارائه داده شده همیشه قابل استفاده و به نوعی، حلال مشکلات و نیازهای کاربران است. همیشه برای انتشار این نوع محتوا، باید حساسیت و دقت زیادی را داشته باشید تا محتوایی تولید نمایید که قابل توجه کاربران بوده و نیاز آنها را برطرف نماید. امروزه و در فضای وب، محتوای بی کیفیت و بی ارزش به وفوور یافت می شود، در صورتی که بتوانید محتوایی تولید نمایید که خواست مشتری را برطرف نماید مطمئن باشید که مشتری از آن شما خواهد بود.

۵ – مشخص نمودن بستر های انتشار محتوا

بعد از تولید محتوای ارزشمند و کاربرپسند، آخرین و مهمترین مرحله، مشخص نمودن کانال ها و بسترهای توزیع و انتشار محتوا می باشد. همیشه به یاد داشته باشید، در صورتیکه بهترین محتوا را تولید نمایید اما بستری مناسب به جهت انتشار و بهتر دیده شدن آن را نداشته باشید، در انتها شاهد شکست کمپین تبلیغاتی خود خواهید بود.

برای انتشار محتوا مسیرهای متفاوتی وجود دارد که با توجه به پلن ها و استراتژی های طراحی شده می توانید از آنها استفاده نمایید که می توان به مواردی همچون موارد ذیل، به آنها اشاره نمود:

بخوانید: اولین مرحله کمپین تبلیغاتی که به آن توجه نمی شود

انتشار محتوا در وب سایت برند، شبکه های اجتماعی، خبرنامه ها، سایت هایی که مخاطبان هدف شما بازدید کننده اصلی آن هستند و غیره.
این نکته مهم را هیچ وقت فراموش نکنید.

در صورتیکه محتوای تولید شده را بهینه سازی نموده و سپس آنرا منتشر نمایید، در این لحظه شبکه بزرگی به جهت توزیع محتوا در دسترس شما قرار خواهد گرفت .
در صورتیکه قبل از انتشار، محتوای تولید شده خود را بهینه سازی نمایید و سپس آنرا منتشر کنید، در این لحظه کانال بزرگی به نام موتورهای جستجو پیش روی شما قرار خواهند گرفت که کمک شایانی را به جهت توزیع و گسترش محتوای شما خواهند داشت.

برای طراحی کمپین تبلیغات حرفه ای چطور اقدام کنیم !؟

شرکت های تبلیغات کلیکی و تبلیغات بازدیدی حرفه ای مشاوره طراحی کمپین تبلیغاتی ارائه میدهند که همراه با نوع کمپینی که ساخته اید بهترین مشاوره را برای تغییر همزمان روش تبلیغاتی یا کم و زیاد کردن قیمت کلیک ها و قیمت بازدید ها ارائه میدهند. شما میتوانیددر پورتال سازین ثبت نام کنید و بعد از آنکه بودجه تبلیغات خود را مشخص کردید برای مشاوره در طراحی کمپین تبلیغاتی خود با سازین تماس حاصل نمایید.

جهت مشاوره در رابطه با طراحی کمپین تبلیغات کلیکی با امکان تفکیک موضوع ؛ تبلیغات با امکان تفکیک سیستم عامل و البته طراحی کمپین تبلیغاتی با قابلیت انتخاب زمان نمایش همین حالا در پورتال سازین ثبت نام کنید و برای مشاوره درباره طراحی کمپین تبلیغاتی مناسب با کسب و کارتان با کارشناسان تبلیغات و بازاریابی سازین از طریق بخش تماس با ما ارتباط داشته باشید.

منبع: لینکدین


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *