راهنمای استفاده از گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک

 

راهنمای استفاده از گوگل آنالیتیک

با ادامه ی آموزش های راه اندازی و استفاده از گوگل آنالیتیک برای تازه کارها در خدمت شما هستیم. پس از آشنایی با بخش های مختلف مانند نصب موتورهای جستجو و همچنین آشنایی با انواع گزارشات با مباحث تبدیلات و میانبرها و ایمیل ها در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

تبدیلات

اگر شما اهدافی را در گوگل آنالیتیک خود در نظر بگیرید، می توانید ببینید که چه تعداد تبدیلات را در وبسایت خود دریافت کرده اید (Goals > Overview) و کدام آدرس URL ها به این اهداف رسیده اند (Goals > Goal URLs). هم چنین می توانید مسیرهایی را که در آن این تبدیلات رخ داده است به صورت کامل مشاهده کنید. (Goals > Reverse Goal Path).

بخوانید: با گوگل دوست شوید

در این بخش، بیشترین مطالب در گزارشات استاندارد گوگل آنالیتیک با اطلاعات خاص از نرخ تبدیلات تان در اختیار شما قرار می گیرد. برای مثال، شما می توانید تعداد تبدیلاتی از مخاطبان خاصی در منطقه ای خاص مانند کالیفرنیا رخ داده است را مشاهده کنید. یعنی به اطلاعات جغرافیایی مخاطبان تان دست یابید. همچنین تعداد نرخ تبدیلی را که از طریق فیس بوک کسب کرده اید را و یا تعداد بازدیدکنندگانی که از صفحات سایر وبسایت ها به سایت شما مراجعه کرده اند را نیز می توانید مشاهده کنید.

گوگل آنالیتیک

اگر شما چندین هدف برای خود دارید، می توانید از منوی کشویی که در بالای بخش اطلاعات و داده ها وجود دارد برای منتقل شدن به داده ای که می خواهید آن را ببینید دست یابید.

بخوانید: شاخص های رتبه بندی گوگل را بشناسید

میانبرها و ایمیل ها

زمانی که شما به همه ی گزارشات در گوگل آنالیتیک نیازی ندارید، باید به آن ها توضیح دهید که بخش های پیشنهادی شما کدام ها هستند. هنگامی که شما قسمت هایی را پیدا می کنید که می خواهید بارها و بارها مشاهده کنید از لینک های میانبر در بالای گزارشات استفاده کنید و آن ها را به میان برها در نوارکناری سمت چپ اضافه کنید تا سریع تر به آن ها دست یابید.

منبع: آکادمی فروش


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *