انواع موشن گرافیک

انواع موشن گرافیک

در مطلب امروز به بررسی انواع موشن گرافیک و کاربردهای مختلف آن می پردازیم. اگر با مفهوم موشن گرافیک به خوبی آشنا نیستید توصیه می کنیم در ابتدا مطلب ساخت موشن گرافیک را مطالعه کنید.

انواع موشن گرافیک

ویدئو توضیحی

اهداف بسیار گوناگونی دارد و باید گفت که یکی از متداول ترین انواع موشن گرافیک است. ویدئوهای توضیحی رویه و موقعیت پیچیده ای دارند و از پویانمایی برای تسهیل این رویه در قالب تصاویر توضیحی استفاده می کنند.
این روش سعی می کند تا به افراد کمک کند به صورت عاطفی با برند شما ارتباط برقرار کنند زیرا می توانید روایت خود را در آن ترکیب کنید . در عصر حاضر مردم عموما تنبل هستند و ترجیح میدهند ویدئویی را در مورد یک محصول ببینند تا اینکه بخواهند اطلاعات مختلف را در وب سایت بخوانند. یک ویدئو می تواند محصول شما را در قالب روایتی جذاب قرار دهد.

بازاریابی محصول

این قسمت می تواند زیرمجموعه قسمت ویدئو توضیحی باشد اما جدا میکنیم تا تنوع روش هایی که می توان از موشن گرافیک استفاده کرد را نمایش دهیم. ویدئو های توضیح دهنده بر روی مفهوم تاکید دارند در حالیکه این نوع بیشتر به محصول می پردازد.
یکی از روش های مناسب برای معرفی یک محصول و نشان دادن نحوه استفاده از آن تولید این قبیل ویدئوهاست. بعضی از محصولات کاربردی پیچیده هستند و نیاز به توضیحات بیشتر دارند. موشن گرافیک چه به صورت دیجیتالی چه فیزیکی بسیار مفید است.

انیمیشین های UI

توانایی برای ایجاد حرکات نمونه مهارتی عالی برای نشان دادن شفافیت در گروه است. این دسته تا حدودی با بازاریابی محصول در تداخل است. شما می توانید یک ویدئو کاملا موشن گرافیک با محصولات UI خود بسازید. این نمونه ،کاربرد تقریبا غیرمرسومی از موشن گرافیک است. انیمیشین UI ،در زمان صحبت کردن با توسعه دهندگان ، برای دریافت سرمایه هم بسیار کارآمد است.

آیکون ها

یکی از روش های ارتقای واسطه گری شماست. موارد زیادی دیده اید که بر روی آیکون ها حرکت می کنیم و آنها شروع به حرکت کردن می کنند. حال با استفاده از انیمشین های css و SVG شما قادر به تولید افکت های انیمیشنی بدون اندازه فایل بزرگ هستید که سرعت سایت تان را پایین می آورد.

لوگوها

این روش به شما کمک زیادی می کند تا فاصله برندتان را از بقیه بیشتر کنید. موشن گرافیک باعث آوردن شادی به طرح می شود و در این مورد که طرح لوگو مطرح است، نشاط ایجاد شده انعکاس گر حس مثبتی برای برند شما خواهد بود.

فیلم های کوتاه

به نظر میرسد که انیمیشین و موشن گرافیک را بتوان در اینجا به جای یکدیگر بکار برد. در فیلم های کوتاه، موشن گرافیک در واقع اشکالی ساده تر هستند و از عناصر طراحی استفاده می کنند. اما در انیمیشین جزئیات بیشتری بکار می رود. ویژگی قدرتمندی که در مورد موشن گرافیک وجود دارد این است که به شما این امکان را می دهد تا وارد دنیایی شوید که فقط قابل تصور و خیال است.

عناوین (فیلم ها و تلویزیون)

به نظر میرسد این قسمت شروع موشن گرافیک است.سائول باس طراح مشهوری است که عناوین بسیاری از فیلم های مشهور را خلق کرده است ؛ او عناوین آناتومی قاتل و روانی را خلق کرده است.

ارائه ها

نرم افزاری مانند Keynote به شما این امکان را می دهد تا به متن خود و تصاویر ارائه تان حرکت هایی را بیافزایید. حتی پویانمایی نمودارها و مفاهیم می تواند یک ارائه را جذاب تر نماید این کاربرد به مراتب ناشناخته تر از سایر کاربردهاست اما از مهارت های مشابهی استفاده می کند.

اینفوگرافیک

شما می توانید نمودارها و عناصر یک اینفوگرافیک را پویانمایی کنید تا بر روی اطلاعات مهم تاکید داشته باشید. همچنین می تواند به افراد در دنبال کردن اطلاعات مهم کمک کند. ایجاد پویانمایی برای ایفوگرافیک ها باعث درگیری بیشتر مخاطب خواهد شد. موشن گرافیک به نحوه یکپارچه کردن انیمیشین هم کمک کند. امکان دیگر در زمینه ایفوگرافیک، تبدیل آن به ویدئو توضیحی است.

گرافیک رسانه ای

این نوع گرافیک شامل طرح های مربوط به ایستگاه های خبررسانی یا گزارشات ورزشی است. برای مثال وقتی که در حال تماشای بازی ورزشی در تلوزیون هستید و خطی زرد بر روی تصویر ترسیم می شود که نشان دهنده فاصله ها در بازی است. یا در گزارشات خبری وقتی نام افراد در پایین صفحه نمایش داده می شود.

گیف ها

یکی از جذاب ترین انواع موشن گرافیک محسوب می شود. گیف حتما نباید موشن گرافیک باشد اما می تواند در این دسته قرار بگیرد. آنها را به روش های مختلفی مانند کاربرد اجتماعی می توان استفاده کرد. گیف ها باعث می شوند که پست شما بالاتر از سایر پست های معمولی قرار بگیرد.

 

منبع: ۳dmaxclass


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *