آیا تبلیغات و بنر زیاد برای وبسایتتان ضرر دارد ؟

 تبلیغات و بنر

 

تبلیغات و بنر زیاد در بالای سایت باعث کاهش رتبه در گوگل می شود

دیروز کمپانی گوگل اعلام کرده است که الگوریتم شناسایی آرایش و طرح بندی صفحات موتور جستجوگر خود را با امکانی جدید بروزرسانی کرده است که با استفاده از این الگوریتم می تواند سایت ها و صفحات وبی را که در بالای آن پر است از تبلیغات و بنرهای گوناگون را شناسایی کند و از این به بعد در رتبه بندی نتایج جستجو رتبه آن صفحات را کاهش دهد.

چرا گوگل به بالای صفحات سایت ما توجه می کند ؟

اما شاید اولین سوالی که برای شما بوجود آید این مسئله باشد که چرا گوگل چنین الگوریتمی را به موتور جستجوگر خود اضافه کرده است و آیا گوگل دوست ندارد که ما در بالای صفحات سایت خود تبلیغات انجام دهیم ؟ در جواب به این سوال باید بگوییم حتماً شما نیز تا کنون بعد از جستجو در گوگل به سایت هایی هدایت شده اید که برای دیدن محتوایی که شما به دنبال آن بوده اید حتماً نیاز است که از لیست تبلیغات نمایش داده شده در بالای صفحه پایین تر بروید و در نهایت بعد از کلی پیمایش عمودی در صفحه به محتوای مورد نظر برسید. این عمل تقریباً برای هیچ کاربری بعد از چند بار روبرو شدن با اینگونه سایت ها قابل تحمل نیست و گوگل نیز با آنالیز برخورد کاربران موتور جستجوگر خود با اینگونه سایت‌ها این نکته را به خوبی فهمیده است.

به همین خاطر نیز از این به بعد گوگل اعلام کرده است که سایت هایی که در بالای آن ها تبلیغات زیادی نمایش داده می شود در نتایج اول جستجوها نمایش داده نمی شوند و سایت و صفحات سایت آن ها به این دلیل کاهش رتبه پیدا می کند. البته توجه داشته باشید که منظور گوگل از تبلیغات در بالای صفحه نمایش یک بنر و یا چند خط تبلیغات مختصر نیست و منظور از این تبلیغات ، همان تبلیغاتی است که برای خواندن نوشته و محتوای اصلی صفحه شما نیاز دارید حتماً با استفاده از اسکرول عمودی مرورگر خود به پایین صفحه حرکت کنید.

چگونه سایت خود را برای این منظور آزمایش کنم ؟

اگر در بالای صفحات سایت یا وبلاگ خود خود تبلیغات نمایش می دهید و می خواهید متوجه شوید که این آگهی ها بر روی رتبه و سئو سایت شما از این به بعد تاثیر منفی می گذارد و یا خیر پیشنهاد می کنم از ابزار Google Browser Size استفاده کنید. در حقیقت این ابزار نمایش دهنده اندازه پنجره مرورگر کاربران اینترنتی است که از موتور جستجوگر گوگل برای بازدید از سایت های دیگر استفاده کرده اند و می توانیم با استفاده از آن خیلی راحت از استانداردهایی که گوگل برا%


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران