برای سئو و بهینه سازی چه ابزارهای رایگانی به ما کمک می کنند؟

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

 

برای سئو و بهینه سازی چه ابزارهای رایگانی به ما کمک می کنند؟

سئو و بهینه سازی وب سایت ها برای مدیران کسب و کارها بسیار مهم بوده و برای پیشرفت در سئو از روش های مختلفی استفاده می کنند. ما در این مقاله به بررسی ابزارهایی خواهیم پرداخت که به شکل رایگان به شما در این مسیر کمک می کنند.

سئو و بهینه سازی وب سایت ها دغدغه اصلی مدیران کسب و کار

زمانی که مدیران وب سایت ها در حال بهینه سازی وب سایت خود می باشند، نیاز است برای اطلاع از کلمات کلیدی و نحوه رقابت با سایر رقبا از ابزارهایی استفاده کنند که اطلاعاتی درست و موثر را به آنها بدهد. بیشتر این ابزارها به شکل غیر رایگان بوده و همه مدیران نمی توانند از آنها استفاده کنند. اما می توانیم ابزارهای رایگانی را نیز پیدا کنیم که اطلاعاتی بسیار مفید و ارزشمند را در اختیار ما بگذارد و همچنین رایگان هم باشد.

بخوانید: سئو یا ادوردز؟ کدام را انتخاب کنیم؟

البته باید توجه داشته باشید که بیشتر این ابزارهای رایگان که در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت ها به شما کمک می کند فقط در حالت پایه رایگان بوده و اگر بخواهید از تمامی امکانات این ابزارهای بهینه سازی استفاده کنید باید سطح طلایی آن را در ازای هزینه ای فعال کنید. اما سطح عادی این ابزارها هم اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار ما قرار می دهد که می تواند در سئو و بهینه سازی وب سایت ما کمک شایانی انجام دهد.

Seo Book ( کتاب سئو و بهینه سازی ) :

از این وب سایت می توانید برای سئو و بهینه سازی وب سایت استفاده کنید. مهم ترین ابزارهای سئو در این وب سایت وجود داشته و به راحتی می توانید از آنها برای بهینه سازی وب سایت خودتان استفاده کنید.

بررسی کلمات کلیدی، بررسی کلمات کلیدی رقبا و رقابتی بودن کلمات کلیدی تعیین شده، بررسی تگ های کلیدی، ابزار ربات و … نمونه ای از فعالیت هایی بوده که می توانید به راحتی و به شکل رایگان در این وب سایت انجام دهید.

Seo Site Tools ( افزونه ای در زمینه سئو ) :

این افزونه بسیار قدرتمند فقط برای مرورگر گوگل کروم در دسترس بوده و اطلاعات بسیار مفیدی درباره سئو و بهینه سازی وب سایت در اختیار شما قرار می دهد. این افزونه وب سایت شما را آنالیز کرده و اطلاعاتی درباره تعداد صفحه ایندکس شده، لینک های ورودی و خروجی و … را در اختیار شما قرار می دهد.

Open Site Explorer( بررسی بک لینک ها ):

به کمک این ابزار نیمه رایگان می توانید اطلاعات کاملی از نحوه لینک سازی وب سایت ها داشته باشید. به کمک این ابزار می توانید نحوه لینک سازی خود و سایر رقیبان را بررسی کرده و نکات موجود را در وب سایت خود اعمال کنید.

البته توجه داشته باشید که در روز فقط سه گزارش می توانید از این ابزار به شکل رایگان داشته باشید.

Google AdWords Keyword Planner ( ابزار قدرتمند تحلیل سئو ) :

یکی از قدرتمندترین ابزارهای موجود در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد که به تحلیل کامل کلمات کلیدی وب سایت ها بر اساس کشور، شهر، زمان و … می پردازد و اطلاعات بسیار دقیقی را در اختیار شما قرار می دهد.

بخوانید: چرا شرکت ها به مشاور سئو نیاز دارند؟

این ابزار توسط موتور جستجوی محبوب گوگل ارائه شده است.

Übersuggest ( سیستم تحلیل کننده کلمات کلیدی موتور جستجوی گوگل ):

این ابزار هوشمند با توجه به حروف تایپ شده در موتور جستجوی گوگل، بیشترین کلمات کلیدی که توسط کاربران جستجو شده است را به شما پیشنهاد می دهد. سعی کنید در این کلمات کلیدی پیشنهاد شده مقالاتی را در وب سایت خود بنویسید.

در مقالات بعدی به بررسی دقیق هر یک از این ابزارها خواهیم پرداخت و به شما نحوه کار با این ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در حوزه سئو و بهینه سازی وب سایت را آموزش خواهیم داد.

منبع: یوز نتورک


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *