چرا بک لینک مهم ترین عامل برای سئو است؟

بک لینک

بک لینک

 

چرا بک لینک مهم ترین عامل سئو است؟

می‌دانیم بک لینک یکی از ۳ عامل مهم رتبه‌بندی در موتورهای جستجو و بهبود سئو است.

گرفتن و ساخت بک لینک از اهمیت زیادی برخوردار است و اهمیت آن روز به روز افزایش می‌یابد. اگر می‌خواهید وب‌سایتتان در صفحه‌ی نتایج موتور جستجو (SERP ) رتبه‌ی بالاتری به دست آورد و اگر می‌خواهید سایت خود را بهتر سئو کنید لازم است ساخت بک لینک با کیفیت را آغاز کنید؛ اما هنگامی که یک وب‌سایت کاملاً تازه و جدید است چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟

برای وب‌سایت‌های قدیمی بک‌لینک‌سازی راحت‌تر است. ولی انجام این کار برای وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های جدید ممکن است بسیار دشوار به نظر بیاید. در این مطلب، می‌خواهیم چند روش در مورد نحوه‌ی ساخت بک لینک برای بهبود سئوی یک وب‌سایت جدید و تازه را معرفی کنیم.

چهار روش ساخت بک لینک عبارتند از:

۱٫ یک ابزار رایگان بسازید
۲٫ منبع بک‌لینک‌های رقیب خود را پیدا کنید
۳٫ پست مهمان بنویسید.
۴٫ محتوایی بسازید که ارزش اشتراک‌گذاری داشته باشد.

۱٫ یک ابزار رایگان بسازید

اگرچه ساخت ابزار رایگان کمی هزینه دارد اما روشی بسیار مؤثر برای ساختن بک‌لینک‌ها و سئو است. شما می‌توانید یک ابزار رایگان بسازید و آن را به صورت رایگان با جوامع آنلاین در سایت خود به اشتراک بگذارید و تعداد زیادی بک لینک به دست آورید. اگر این ابزار به مخاطبان هدف و جامعه‌ی وبلاگ‌نویسی شما کمک کند، مردم نه‌ تنها به وب‌سایت شما می‌آیند تا از آن ابزار استفاده کنند بلکه در مورد آن صحبت کرده و آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

بخوانید: برای بهینه سازی از چه ابزار رایگانی باید استفاده کنیم؟

به ‌عنوان مثال KeywordTool.io یک ابزار عالی برای جستجوی کلمات کلیدی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. وقتی کسی به آن در وب‌سایت خود اشاره کند یک بک لینک با ارزش می‌سازد. علاوه بر این، بک‌لینک‌هایی که با این روش به دست می‌آورید بسیار مرتبط و هدفمند خواهد بود.

۲٫ منبع بک لینک‌های رقیب خود را پیدا کنید

در این روش، شما به ابزار دیگری نیاز دارید که بتوانید بک ‌لینک‌های رقیب خود را به نحوی دقیق بررسی کنید. سه ابزاری که فوراً به ذهن خطور می‌کنند عبارتند از:
• Moz
• Ahrefs
• Majestic

Moz یک ابزار بازاریابی دیجیتال عالی است و در رسیدن به اهداف مختلف به شما کمک می‌کند؛ اما اگر هدف اصلی شما این است که مشخصه‌های بک لینک را بررسی کنید، Aherfs گزینه‌ی بهتری است. علاوه بر این، Ahrefs به طور مداوم ابزارهای جدید، مانند جستجوگر محتوا و جستجوگر کلمات کلیدی را معرفی می‌کند تا این ابزار را بسیار بهتر و جامع‌تر سازد.

به ‌هر حال، ایده این است که ابتدا بررسی کنید و بفهمید چگونه رقبای شما بک لینک می‌گیرند و پس از آن، استراتژی‌های آن‌ها را به کار ببرید. وقتی‌که از منبع بک لینک‌های رقبای خود اطلاع پیدا کنید، می‌توانید سراغ آن منابع رفته و برای وب‌سایت خود بک لینک بگیرید. مزیت این روش این است که نیازی نیست به صورت دستی به دنبال منابعی بگردید که از طریق آن‌ها بک ‌لینک‌های قوی به دست آورید. با تحلیل مشخصات بک لینک رقبای خود فوراً می‌توانید منابع آن‌ها را پیدا کرده و به سراغ آن‌ها روید.

منبع: لینک بسازید بدون اینکه به آن اشاره شود!

برای مثال، اگر شما می‌بینید که یکی از رقبایتان از طریق نوشتن پست مهمان بک لینک می‌سازد، شما می‌توانید به آن وبلاگ‌ها نزدیک شوید و سعی کنید آنجا نیز پست خود را بگذارید. به ‌این ‌ترتیب، شما هم می‌توانید مثل رقیب خود بک‌لینک‌هایی بسازید و مجبور نیستید که کار جستجو و یافتن وبلاگ‌هایی که پست مهمان را می‌پذیرند انجام دهید. ابزار Aherfs این کار را برای شما انجام می‌دهد.

۳٫ پست مهمان بنویسید

نوشتن پست مهمان برای هر وبلاگ یا وب‌سایت توصیه می‌شود. این روش یکی از مؤثرترین تکنیک‌هایی است که نه ‌تنها برای به دست آوردن بک لینک مرتبط و با کیفیت بالا بلکه برای ایجاد روابط مهم آنلاین مفید است.

۴٫ محتوایی بسازید که ارزش اشتراک‌گذاری داشته باشد

محتوای ارزشمند باعث به اشتراک‌گذاری و لینک دادن می‌شود. برای تولید محتوایی که ارزش به اشتراک‌گذاری داشته باشد، شما باید بر انجام حداقل یکی از دو کار زیر تمرکز کنید:

بخوانید: بازاریابی محتوا بهترین استراتژی برای بازاریابی است؟

• تحریک زیاد احساسات
• ارائه‌ی اطلاعات بسیار مفید

برای ارائه‌ی اطلاعات بسیار مفید شما باید به ‌دقت به موارد زیر بیندیشید: • مخاطبان خاص
• نیازهای آن‌ها
• شکاف‌های موجود در منابع فعلی خود

اگر شما شکاف‌های موجود را پیدا کنید و با محتوای مناسب آن را پر کنید، مخاطبان سایت آن را به ‌عنوان یک منبع ارزشمند برای همسالان خود خواهند دید و آن را به اشتراک می‌گذارند.

ساخت بک لینک به بهبود سئو کمک می‌کند. اگرچه ساخت بک لینک سخت است. به ‌خصوص اگر یک وب‌سایت تازه داشته باشید اما با استفاده از این ۴ تاکتیک و استراتژِی‌های مناسب می‌توانید مطمئن شوید که بک‌ لینک‌های با ارزشی می‌سازید.

منبع: کارنوین


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *