تبلیغ در گوگل ادوردز یا سئوی حرفه ای

تبلیغ در گوگل ادوردز

یکی از سوالهایی که ذهن بسیاری از صاحبان کسب و کار را به خود مشغول کرده این است که تبلیغ در گوگل ادوردز یا سئوی حرفه ای انچام دهند . در ادوردز قبلاً به گوگل پول پرداخت می کنید ولی در سئو نیازمند الگوریتمها و محتوای یونیک هستید. احتماً تا حالا در صفحه های نتایج جستجوی گوگل دیده اید که در بالای نتایج یا  زیر نتایج تبلیغات متنی کوچکی نشان داده می‌شود.  شما در سمت راست صفحه نیز نمایش داده می شد که اخیرا گوگل آن را برداشته و فقط در بالا و پایین نتایج، تبلیغات را نمایش می دهد.

این تبلیغات آنلاین از طریق یکی از محصولات گوگل به نام گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل ایجاد شده اند. قابلیت‌های ادوردز برای نمایش تبلیغات فقط محدود به این تبلیغات متنی یا تبلیغات در صفحه‌ی نتایج جست‌جوی وب نیست و بسیار متنوع‌تر و گسترده تر است.

گوگل ادوردز سرویس تبلیغاتی اصلی گوگل و تبلیغات منبع درآمد اصلی این شرکت است. در سال ۲۰۱۱ ۹۶٪ در آمد گوگل از تبلیغات بوده است. تبلیغ در گوگل به مشتریان این امکان را می‌دهد که علاوه بر آن که سایت‌هایشان بر حسب رتبه ای که الگوریتم‌های گوگل به آن‌ها اختصاص داده است در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود، بتوانند سایت‌هایشان را در همان صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برای کاربرانی که جستجوهایی مرتبط با کسب و کار و وب‌سایت آن‌ها می‌کنند به صورت تبلیغات کوتاه در  فرمت های مختلف به نمایش بگذارند.

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که برای SEO سایتتان هزینه کنید و یا برای تبلیغات کلیکی آنلاین مانند سرویس تبلیغات گوگل ادوردز؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید سایت مورد نظر از نظر سئو نیز بررسی شود و با مشخص نمودن اهداف سایت و آنالیز ترافیک ورودی، به این نتیجه رسید که بودجه ای که برای سئوی حرفه ای و تبلیغات آنلاین در نظر گرفته اید به چه نسبتی تقسیم شوند.

بودجه تبلیغات در گوگل

اینکه چه مقدار در روز یا ماه برای Google AdWords هزینه کنید، اول به بودجه ای که برای تبلیغات در نظر گرفته اید بستگی دارد و سپس به میزان هدفمندی کمپین های تبلیغات گوگل ادوردز شما. به عبارت دیگر هر چقدر بازگشت هزینه تبلیغات برای شما بیشتر باشد و هر چه بازدهی تبلیغات شما بالاتر باشد، شما می توانید هزینه بیشتری را برای ادوردز در نظر بگیرید. به منظور سنجش موفقیت کمپین های Google AdWords بهترین راه استفاده از سرویس Google Analytics است. با اتصال گوگل ادوردز و گوگل آنالیتیکس شما می توانید از بازدهی کمپینهای تبلیغ در گوگل خود مطلع شوید و رفتار کاربرانی که از آن طریق وارد سایت شما شده‌اند را آنالیز کنید.

گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز

متاسفانه افراد و شرکت های بسیاری ادعای Google Partner بودن را می کنند در صورتی که اصول اولیه تبلیغات در گوگل را نمیدانند. پارتنرهای رسمی گوگل دارای پروفایل اختصاصی به صورت public هستند و شما می توانید پارتنر بودن افراد یا شرکت ها را به صورت آنلاین از طریق گوگل استعلام کنید.

هزینه تبلیغ در گوگل ادوردز

یکی از پارامترهای مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت هر کلیک در گوگل ادوردز، وجود رقیب برای تبلیغات شماست. با فرض اینکه همه شرایط سایت شما و سایت رقیبتان یکسان باشد، تبلیغی که Max-CPC آن بیشتر باشد، در جایگاه بالاتری نمایش داده خواهد شد. مقدار maximum cost per click را شما می توانید در تنظیمات گوگل ادوردز انجام دهید.

اگر شما هیچ رقیبی در گوگل ادوردز نداشته باشید و اگر سایت شما از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، تبلیغات شما با پایین ترین هزینه و در برخی موارد با قیمت ۰٫۰۱ دلار نمایش داده خواهد شد.

تاثیر سئو بر هزینه تبلیغ در گوگل                                                                

گوگل ادوردز برای محاسبه هزینه هر کلیک از سیگنالهای متفاوتی استفاده میکند که یکی از آن سیگنالها، Quality Score است. گوگل ادوردز برای محاسبه نمره کیفیت از پارامترهای مختلفی استفاده میکند که یکی از آنها اصولی بودن سایت و رعایت دستورالعملهای گوگل وبمستر است. پس اگر کدنویسی یک سایت از دیدگاه سئوی حرفه ای به صورت اصولی انجام شده باشد و محتوای آن نیز هم بر اساس اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو نوشته شده باشد و همچنین متن تبلیغ نیز به صورت اصولی نوشته و کلمات کلیدی نیز پس از keyword researching انتخاب شده باشد، هزینه هر کلیک بر روی تبلیغات در گوگل ادوردز نیز کاهش خواهد یافت.


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *