استراتژی تبلیغاتی کسب و کار که مهم هستند را بشناسید

استراتژی تبلیغاتی

استراتژی تبلیغاتی

 

استراتژی تبلیغاتی کسب و کار که مهم هستند را بشناسید

 

صاحبان کسب و کار نیازمند آن هستند که نگاه واقع بینانه ای به کمپین های تبلیغاتی خود داشته باشند. معمولا این افراد به دنبال راه حل های موثر و کم هزینه برای کسب و کار خود هستند اما پیدا کردن کانالی موثر و کم هزینه برای تبلیغات شما بعید است؛ زیرا نمی توانید تمام این ویژگی ها را در یک کانال تبلیغاتی بیابید.
پس به همین دلیل شما باید بودجه خود را برای تبلیغات به کانال های مناسب اختصاص دهید، برای بهبود نتایج داده های خود تجربیات، مطالعات و … را در طول راه جمع آوری کنید؛ زیرا این کار باعث می شود در اندازه گیری و اثر بخشی کلی هزینه ها تاثیراتی را داشته باشد.
با توجه به نیاز شما برای بهینه سازی تلاش های تبلیغاتی خود در اینجا استراتژی مهم تبلیغاتی کسب و کارهای کوچک مورد بررسی قرار داده شده است.

نقش تبلیغات

How-to-Pick-Your-Shots-When-Advertising-a-Small-Business-1068×601تبلیغات به کسب و کار شما کمک می کند تا با موثرترین راه به مشتریان بیشتر برسیم. تبلیغات می تواند با انواع مختلف رسانه ها انجام شود، با استفاده از استراتژی های بازاریابی مختلف برای جلب توجه مشتریان. تبلیغات با برقراری ارتباط، پیام نام تجاری شما را از طریق پلت فرم های مختلف مثل تلویزیون و رادیو، رسانه های خرید، تابلوهای تبلیغاتی، مجلات و رسانه های اجتماعی به مشتری می رساند.

بخوانید: تبلیغات BTL  چرا بازخورد مثبت دارند؟

تبلیغات در اصل،صدای کمپانی شماست که شما آن را به خارج برای مشتریانتان می فرستید برای اینکه آنها موجودیت شما را بشناسند.بدون تبلیغات، نام تجاری شما یا سرویس شما، قادر نخواهد بود توجه مشتریان پیشین را جلب کند. اهداف از پیش تعیین شده از ایجاد آگاهی در مورد نام تجاری و محصولات در میان مشتریان، شامل بهبود سهم بازار، افزایش مشتریان و درامد در حال رشد، است. نوع استراتژی یا پلت فرم رسانه شما، نقش بزرگی در بهینه سازی و قرار دادن پیغام های شما و کمک به شما برای دستیابی به اهداف کسب و کارتان ایفا خواهد کرد.

مخاطبان مورد هدف شما

downloadبا عرض شرمندگی بهتر است بگوییم که محصولات و خدمات شما نیازهای هر فردی را برآورده نمی کند! بسیاری از کسب و کارهای کوچک به اندازه کافی هدفی برای تبلیغات خود ندارند، در صورتی که یکی از مزیت های اصلی تبلیغات، تبلیغات آنلاین است.

در واقع شما باید قادر به ایجاد مشخصات مشتری مورد هدف بر اساس داده هایی که جمع آوری کرده اید باشید. با استفاده از این اطلاعات و آنچه درمورد مشتریان فعلی می دانید می توانید جمعیت بیشتری را مورد هدف قرار دهید. اگر می خواهید بدانید تبلیغات آنلاین و یا خاموش برای کسب و کار شما مفید تر است یا خیر؛ خودتان تصاویر و عکس العمل مشتریان را از هر دو تبلیغات بر روی مشتریان چک کنید تا بدانید کدام یک موثر تر بوده است. سپس به سراغ آن هدف بروید.

بخوانید: کمپین های تبلیغاتی چه کمکی به ما می کنند؟

متاسفانه باید بگویم کالا یا خدماتی که شرکت شما ارائه می دهد، مناسب همه آدم های دنیا نیست. خیلی از کسب و کارهای کوچک، کمپین های تبلیغاتی هدفمندی ندارند، در حالی که مشخص کردن مخاطب هدف یکی از مزایای اولیه تبلیغات آنلاین است.

در حقیقت، باید بر مبنای داده هایی که جمع می کنید، بتوانید مخاطب هدف را به خوبی شناسایی کنید. با داشتن این اطلاعات و چیزهایی که از مشتریان فعلی خود می دانید، می توانید با تبلیغات خوب، افرادی را که خصوصیات مشابهی با آنها دارند نیز مخاطب قرار دهید و بدین شکل مشتریان بیشتری جمع کنید.

اندازه گیری و پیگیری تبلیغات خود

بسیاری از کسب و کارهای کوچک به سادگی و بدون هیچ ایده ای شروع به تبلیغات می کنند و نمی دانند که آیا این تبلیغات مفید است یا خیر! سیستم عامل های تبلیغات آنلاین مانند گوگل Adwords و فیس بوک به شما آمار گسترده ای مربوط به آگهی های خود ارائه می دهند و به شما کمک می کنند تا بدانید که چه چیزی مورد نیاز است و چه چیزی مورد نیاز نیست! اما این بدین معنا نیست که شما نمی توانید نیازهای خود را در این شبکه ها تست کنید؛ شما می توانید با این ابزارها زمان خود را برای ایجاد یک تبلیغ برای مشتریان مورد هدف خود تنظیم نمایید، و با این تصمیم گیری نتیجه بهتری در کسب و کار خود به دست می آورید. اگر تبلیغات آنلاین شما با ارسال یک ایمیل و تماس تلفنی ست پس بدانید تلاش شما بدون هیچ زحمتی متوقف خواهد شد.

استراتژی تبلیغاتی دستکاری قیمت

imagesاستراتژی دستکاری قیمت یعنی قیمت گذاری بالا برای محصول، به ویژه در دوره ی ابتدایی معرفی آن که هنوز رقیبی برایش وجود ندارد. یک شرکت کوچک می تواند از استراتژی تبلیغاتی دستکاری قیمت برای بازیابی سریع توان از دست رفته ی خود بر اثر هزینه های تولید و تبلیغات بهره بگیرد. اما محصول مورد نظر باید ویژگی خاصی داشته باشد که مشتریان را به پرداخت قیمتی گزاف متقاعد کند.

مثالی که می توان برای این استراتژی تبلیغاتی زد معرفی یک فناوری جدید است. یک شرکت کوچک می تواند نخستین شرکتی باشد که از فناوری تازه ای در زمینه ی پنل های خورشیدی رونمایی می کند. از آنجایی که این شرکت تنها شرکتی است که این محصول را عرضه می کند، مشتریانی که واقعاً پنل های خورشیدی آن را بخواهند حاضر می شوند قیمت بیشتری بابت آن بپردازند.

یکی از نقاط ضعف این استراتژی تبلیغاتی آن است که خیلی زود باعث پیدا شدن سر و کله ی رقبای تازه می شود. سود بالای این استراتژی تبلیغاتی می تواند خیلی ها را به کسب فناوری لازم برای تولید محصول مورد بحث ترغیب کند.

زمان مناسب برای تبلیغات

small_business_advertisingدر نگاه اول تبلیغات در طول سال ممکن است باعث گسترش بودجه شما شود پس به دنبال یک رویکرد عاقلانه باشید. اما اگر فکر می کنید که تبلیغات در طول ماه های سال باعث تقویت کسب و کارهای شما می شود و شانس بیشتری برای جذب مشتری دارید باید بگوییم هیج راهی برای حفظ یک بازاریابی مشابه و ابتکار تبلیغاتی در سراسر سال وجود ندارد.

بخوانید: چگونه تبلیغات کلیکی داشته باشیم؟

اگر محصولات شما فصلی باشند پس باید تبلیغات خود را در فصل مناسب به بالاترین حد برسانید یا یک هفته زودتر از موعد مقرر این کار را انجام دهید.
مثلا در روز جمعه سیاه در کریسمس یا اعیاد، میزان خریدها بالا می رود. شما با تبلیغات در این فصل می توانید منافعی را برای خود از این تبلیغات به دست آورید در نهایت زمانی که رقبای شما شروع به تبلیغات می کنند شما با کنترل زمان و داشتن سرعت فراتر از آن ها پیش بیفتید.

به خوبی از منابع خود استفاده کنید

همه شما اهمیت رتبه بندی سایت را در موتورهای جستجو می دانید و ممکن است به سادگی منابع جدید و آموزنده را به طور مداوم در وبسایت خود قرار دهید. با استفاده از برنامه هایی مانند گوگل Adwords و بینگ می توانید نتایج خوب و بالایی در SERP بدون نیاز به بهینه سازی پست برای انتخاب کلمات کلیدی به دست آورید.
اگر برای تبلیغات خود یک بودجه کمی را کنار گذاشته اید و یا قصد دارید در مجله های معروف و گران قیمت آگهی محصولات خود را درج کنید مبارزات انتخاباتی آگهی فیس بوک می تواند بسیار عملی تر باشد. باعث می شود مصرف روزانه خود را کنترل کنید و در کنار آنٔ یک ارزیابی صادقانه از منابع خود را در دسترس خواهید داشت.

منبع: رصد رسانه


آیا نیاز به مشاوره در مورد خدمات ما دارید ؟

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما تماس بگیرید

021-41895000

یا در صورت تمایل فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

تکمیل فرم

نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *